Close Menu
    Facebook
    komaromedia.sk
    • Kezdőlap
    • Régió
    • Sport
    • Közgazdaságtan
    • Politika
    • Szlovákia
    • Kultúra
    • szláv
    komaromedia.sk
    Kezdőlap»Komárom»Komárom polgármesterei országgyűlési képviselővel egyeztettek
    Komárom

    Komárom polgármesterei országgyűlési képviselővel egyeztettek

    2026.06.01.3 perc olvasás
    Zdieľať
    Facebook LinkedIn Email Copy Link WhatsApp

    Április 28-án, csütörtök délután szakmai egyeztetésre került sor Komáromban, amelyen részt vett Árvay Nikolett országgyűlési képviselő, államtitkár, valamint Molnár Attila, Dél-Komárom polgármestere és Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármestere.

    A találkozót Keszegh Béla kezdeményezte, miután Molnár Attila bejelentette: a dél-komáromi ipari park területén az önkormányzat támogatja egy környezetvédelmi monitoringállomás létrehozását. A kezdeményezés célja, hogy a térségben működő ipari tevékenységek a lehető legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is megfeleljenek.

    Molnár Attila a megbeszélésen arról tájékoztatta a résztvevőket, hogy a vízminőség mérése jelenleg is folyamatos, az önkormányzat pedig nyitott további vizsgálatok elvégzésére is. Mint elhangzott, ezek során figyelembe kívánják venni a szakmai és civil környezetvédelmi szervezetek javaslatait is.

    Árvay Nikolett hangsúlyozta: a Tisza Párt kiemelten fontosnak tartja, hogy az ipari parkokban működő vállalatok szigorúan betartsák a környezetvédelmi normákat. Elmondása szerint a párt olyan jogszabályi környezet kialakításán dolgozik, amely hosszú távon is garantálhatja a környezetvédelmi előírások következetes és ellenőrizhető érvényesítését.

    A felek egyetértettek abban, hogy a környezetvédelmi mérések és ellenőrzések megvalósítása közös érdek. Ugyanakkor hangsúlyozták: ezek költségeit elsősorban a beruházóknak és gyártóknak kellene viselniük, a mérések hitelességét pedig független szakmai szervezetnek kellene garantálnia.

    Határon átnyúló egészségügyi együttműködés

    A tárgyalás során Keszegh Béla további fontos témákat is felvetett, köztük a határon átnyúló egészségügyi együttműködés kérdését. A polgármester rámutatott: az elmúlt időszakban mind a magyar, mind a szlovák fél részéről történtek előrelépések az egészségügyi szolgáltatások összehangolása érdekében. A téma korábban, az egészségügyi miniszter látogatása során is napirendre került.

    A cél az, hogy a határ két oldalán élők könnyebben vehessék igénybe egymás egészségügyi szolgáltatásait. Ez nemcsak az e-receptek és a sürgősségi ellátások területét érintené, hanem más orvosi szolgáltatásokra is kiterjedhetne.

    A felek szerint amennyiben megvalósulna a biztosítók közötti elszámolási rendszer, az mindkét oldalon javíthatná az ellátás minőségét, hozzáférhetőségét és rugalmasságát.

    A témához kapcsolódóan egy Interreg-program keretében előkészítés alatt álló európai projekt is formálódik. Keszegh Béla ebben kérte a képviselő együttműködését annak érdekében, hogy a Duna mindkét oldalán élők korszerűbb, gyorsabban elérhető és összehangoltabb egészségügyi szolgáltatásokhoz juthassanak.

    Szükség van a tranzit teherforgalom korlátozására

    A megbeszélés másik kiemelt témája a Monostori hídon áthaladó tranzit teherforgalom korlátozása volt. Keszegh Béla hangsúlyozta: a régió jelenlegi infrastruktúrája nem alkalmas az egyre növekvő nemzetközi teherforgalom kezelésére, amely elsősorban a Monostori híd megnyitását követően nehezedett a térségre.

    A polgármester szerint a különböző részleges korlátozások – például a teherforgalom kitiltása bizonyos másodosztályú utakról – önmagukban nem jelentenek valódi megoldást, hiszen ezek csupán más térségekbe helyeznék át a problémát. Álláspontja szerint érdemi változást kizárólag a tranzitforgalom átgondolt és hatékony korlátozása hozhatna.

    A jelenlegi helyzet elsősorban a Lengyelország irányába tartó nemzetközi tranzitforgalom miatt vált tarthatatlanná. Az elmúlt időszakban több súlyos közlekedési baleset is történt, miközben a közegészségügyi hivatal több helyszínen is kritikus zajszintet mért.

    Mivel a Monostori híd európai uniós támogatással valósult meg, bármilyen forgalomkorlátozás bevezetéséhez szükséges a magyar és a szlovák fél, valamint az illetékes európai szervek egyeztetése is. A képviselő asszony közreműködésével a közeljövőben tárgyalásokat kezdeményeznek az ügyben.

    A találkozó végén a résztvevők megerősítették: a jövőben is folytatni kívánják a hasonló szakmai egyeztetéseket és együttműködést. Közös céljuk, hogy javítsák a régióban élők életminőségét, enyhítsék a közlekedési problémákat, és hozzájáruljanak az elérhető közszolgáltatások színvonalának emeléséhez.

    (lk), fotók: Komárom Városa, Facebook
    Share. Facebook LinkedIn Email WhatsApp Copy Link

    Mohlo by vás zaujimať

    Komárom

    Komárom és a Dunamente új lendületet ad a régió turizmusának

    2026.06.03.
    Komárom

    Új lendületet kap a komáromi termálfürdő: megújult medencék, fejlesztések, ingyenes gyereknapi belépés és készülő wellness-központ

    2026.05.29.
    Komárom

    A gyerekeké lesz a város: játék, kaland, ajándékok és ingyenes élmények!

    2026.05.27.
    Futball

    Zöld jelzés az új stadionnak: a KFC megkapta az idő előtti használatbavételi engedélyt

    2026.05.25.
    Komárom

    Mortal Kombat II: végre belépünk az igazi arénába

    2026.04.30.
    Komárom

    TÁJÉKOZTATÁS FORGALMI KORLÁTOZÁSOKRÓL

    2026.04.30.
    Add A Comment

    Comments are closed.

    Reklama

    Az ápolói hivatás nem pusztán munka, hanem az ember szolgálata

    2026.06.23.

    Élet a stroke után – Szakemberek mutatták meg a betegeknek a jobb mozgás felé vezető utat

    2026.06.21.

    Vér folyt a Metallica koncert után Budapesten, de nem úgy, ahogy gondolnád!

    2026.06.13.

    Az elhízás már régóta nem pusztán akaraterő kérdése. A modern orvostudomány súlyos, krónikus betegségként kezeli

    2026.06.11.

    Két keréken születik a Nyitrai kerület nyári története

    2026.06.09.
    KÖVESS MINKET
    • Facebook
    Facebook
    © 2026 Komárnoviny/Komárnomédia.

    Írja be, hogy mit keres és nyomja meg a Enter. Nyomja meg a Esc hogy visszamenjen.