Close Menu
    Facebook
    komaromedia.sk
    • Kezdőlap
    • Régió
    • Sport
    • Közgazdaságtan
    • Politika
    • Szlovákia
    • Kultúra
    • szláv
    komaromedia.sk
    Kezdőlap»Közgazdaságtan»1,5 milliót szán a város a közvilágítás fejlesztésére
    Közgazdaságtan

    1,5 milliót szán a város a közvilágítás fejlesztésére

    2023.08.13.Updated:2024.07.08.2 perc olvasás
    Zdieľať
    Facebook LinkedIn Email Copy Link WhatsApp

    Komárom önkormányzata számára fontos, hogy spóroljon az energián. Ezt egyrészt úgy tudják megvalósítani, hogy a lehető legjobb áron vásárolják azt, a másik, hogy igyekeznek minél kevesebbet elhasználni belőle. Ezért is valósít meg most a város egy 1,5 millió eurós fejlesztést, amivel a közvilágítást korszerűsítik.

    Keszegh Béla polgármester portálunknak elmondta, hogy Komárom esetében az egyik legnagyobb fogyasztónak a villanyáram számít, a városban ugyanis 4000 lámpatest van, a rendszer maga pedig elavult.

    Tavaly és tavalyelőtt saját forrásból már korszerűsítették a világítást az Erzsébet szigeten és a Singellő városrészben, ugyanakkor a külterületeken kénytelenek voltak az éjszaka folyamán lekapcsolni azt.

    Most az Envirofond által ajánlott igen előnyös – 20 éves 0,1 százalékos – kölcsönt használják fel a további fejlesztéshez, amivel akár 80 százalékos megtakarítás is elérhető.

    Az 1,5 millió eurós beruházás első szakasza megvalósult, az óvodákban, iskolákban és egyéb önkormányzati intézményekben már energiatakarékos izzókra cserélték a hagyományosakat.

    Ami a lámpatesteket illeti, ott szintén LED izzókat használnak majd, ráadásul a közbeszerzés során sikerült 25 százalékkal levinni az árat, ennek köszönhetően pedig újabb szakaszokon történhet meg a csere.

    „Ezek az energiatakarékos fogyasztók ráadásul távolról irányíthatóak, így amikor nem szükséges az erős fény, az erősség felére csökkenthető, ez pedig további megtakarítást eredményez. Vannak olyan részek Komáromban, ahol nem csak az izzókat, de az oszlopokat is lecseréljük, ilyen például a Rákóczi utca” – tudtuk meg Keszegh Bélától.

    A fejlesztésnek köszönhetően a legproblémásabb részeken, vagyis ott, ahol a legnagyobb a forgalom, illetve ahol a legelavultabb a rendszer, már megoldott lesz a modern közvilágítás.

    Share. Facebook LinkedIn Email WhatsApp Copy Link

    Mohlo by vás zaujimať

    Egészségügy

    Az ápolói hivatás nem pusztán munka, hanem az ember szolgálata

    2026.06.23.
    Egészségügy

    Élet a stroke után – Szakemberek mutatták meg a betegeknek a jobb mozgás felé vezető utat

    2026.06.21.
    Egészség

    Az elhízás már régóta nem pusztán akaraterő kérdése. A modern orvostudomány súlyos, krónikus betegségként kezeli

    2026.06.11.
    Egészségügy

    Nagy elismerés a komáromi AGEL Kórház számára: MUDr. Ján Pisár életműdíjat kapott

    2026.05.26.
    Egészségügy

    Újítás az Általános Egészségbiztosítónál (VšZP) 

    2026.05.21.
    Egészség

    A legnagyobb intim tabu: amit minden nő érez, de senki nem mond ki

    2026.05.17.
    Add A Comment

    Comments are closed.

    Reklama

    Az ápolói hivatás nem pusztán munka, hanem az ember szolgálata

    2026.06.23.

    Élet a stroke után – Szakemberek mutatták meg a betegeknek a jobb mozgás felé vezető utat

    2026.06.21.

    Vér folyt a Metallica koncert után Budapesten, de nem úgy, ahogy gondolnád!

    2026.06.13.

    Az elhízás már régóta nem pusztán akaraterő kérdése. A modern orvostudomány súlyos, krónikus betegségként kezeli

    2026.06.11.

    Két keréken születik a Nyitrai kerület nyári története

    2026.06.09.
    KÖVESS MINKET
    • Facebook
    Facebook
    © 2026 Komárnoviny/Komárnomédia.

    Írja be, hogy mit keres és nyomja meg a Enter. Nyomja meg a Esc hogy visszamenjen.